Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 1 вересня 2014 р.

Коментар прес-служби Рівненської єпархії щодо «Заяви» Рівненської єпархії УПЦ МП

31 серпня 2014 року на сайті Рівненської єпархії УПЦ Московського Патріархату з’явилася відверто неправдива "Заява Рівненської єпархії з приводу агресії зі сторони прихильників Київського Патріархату". У зв’язку з тим, прес-служба Рівненської єпархії УПЦ Київського Патріархату, з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, повідомляє наступне:

З прикрістю маємо констатувати, що дана «Заява» в цілому витримана у стилі «найкращий захист – це напад», оскільки ні для кого не секрет, що останні події в нашій Державі «відкрили очі» багатьом людям. Не виключенням стали і села Рівненщини у яких до 2014 року діяли громади Української Православної Церкви Московського Патріархату, котрим набридло миритись із шовіністичними ідеями «Русского мира» і «Триединой Руси» вирішили перейти в юрисдикцію Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Тому і не дивно, що події на Майдані, ситуація з Кримом, військова агресія «братньої» держави, відверта брехня духовенства Московського Патріархату, небажання останніх молитись за Україну, а ще резонансна проповідь архієпископа Рівненського і Острозького Варфоломія УПЦ МП у місті Дубно, коли владика закликав мирян не дивитись «брехливі» українські канали, а купувати супутникові тарілки та отримувати «правдиву» інформацію з російських ЗМІ, спровокувала обурення жителів області, що в свою чергу призвело до збору підписів про вихід парафій із юрисдикцій УПЦ Московського Патріархату та їх перехід до УПЦ Київського Патріархату.

Через це, ще раз відзначаємо та наголошуємо – парафіяни не захоплювали свої храми, а разом з ними, відповідно до чинного законодавства України, перейшли в юрисдикцію Української Православної Церкви Київського Патріархату. Храми як належали, так і належать громадам. Жодної погрози щодо фізичної розправи, залякування та переслідування (про що йдеться у згаданій «Заяві») з боку Рівненської єпархії УПЦ Київського Патріархату не проводилося.

Рівненська єпархія УПЦ КП і надалі відкрита до конструктивної співпраці, діалогу та дій по утворенню в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви.

За матеріалами Рівненської єпархії УПЦ Київського Патріархату