Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 2 жовтня 2014 р.

Презентовано книгу А.Аржаковського «Очікуючи на Всеправославний собор. Книга II»

2 жовтня 2014 року відбулася презентація книги вченого-богослова, директора-засновника Інституту Екуменічних Студій Антуана Аржаковського «Очікуючи на Всеправославний собор. Книга II» в приміщенні Українського католицького університету (вул. Хуторівка, 35а). 

Вихід книги у світ підтримали Тарас Курилець, докторант Папського університету св. Томи Аквінського; Андрій Юраш, релігієзнавець, доцент Львівського національного університету ім. Івана Франка; Олександр Саган, доктор філософських наук, професор Інституту філософії ім. Г.Сковороди; Віталій Хромець, доцент кафедри культурології, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова. 

Книга є надзвичайно актуальною, оскільки вже визначена дата "Всеправославного собору" - дні П'ятидесятниці 2016 року. Автор пише про розуміння важливості Всеправославного собору, роль екуменізму та екуменічних наук у світі, а також намагається знайти шляхи міжхристиянського діалогу. 

Тарас Курилець розповів про важливість книги та труднощі, пов’язані з її публікуванням: «Книга написана мовою високо-наукового рівня, тому були труднощі в перекладі, зокрема богословських термінів. Вона порушує величезне коло питань на актуальні проблеми – від церковних і соціальних до філософських». 

Відбулась презентація книги Антуана Аржаковського «Очікуючи на Всеправославний собор. Книга II»
Як зазначив сам автор, його праця – це особистий шлях розуміння важливості екуменізму як дружнього діалогу, завдяки якому ми можемо подолати багато проблем в релігійному житті православ’я. 

«Автор не просто констатує факти, але дає поради людям, які працюють над проведенням Собору», - говорить Олександр Саган. 

За словами Андрія Юраша, Антуан Аржаковський є символом нової, модерної православної думки, а сама книга. «Це спонука для роздумів. Це теологія, церковна ідеологія, що змушує нас шукати мир у собі і мир ззовні». – вважає Андрій Юраш. 

Важливість книги відмітив Віталій Хромець: «Її ідея – старт для міжхристиянського діалогу та теологічної науки в Україні».