Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 24 жовтня 2014 р.

Звернення Високопреосвященного митрополита Антонія до священиків і вірних Хмельницької єпархії УПЦ КП напередодні виборів у Верховну раду України

«Віддайте кесареве кесарю, а Боже Богові». (Мк. 12:1)

Дорогі брати й сестри!

Бог створив людину за Своїм образом і подобою, та дав їй великий дар – свободу волі. Тому кожен із нас має можливість сам обирати свій шлях та свою долю. Але людина не живе в вакуумі, а є членом суспільства, й це накладає на неї ще один хрест – хрест відповідальності за свій народ, за свою державу, за своїх нащадків. Тому, цитуючи великого святого Миколая Сербського скажу, що байдужість до долі своєї країни, свого народу – є великим гріхом. І ще більшим гріхом є не піти на вибори, покинути свою Батьківщину в час важких випробувань, коли, не побоюся цього слова, вирішується питання майбутнього нашої держави: буде вона жити чи помре, так і не звільнишись від окупантів.

Ми живемо в неспокійні часи… І багато хто намагається використовувати цей неспокій, лякаючи вас приходом апокаліпсиса, якщо не переможе той чи інший лідер, або політична партія. Це помилкова думка. «Апокаліпсис» у кожного свій, а християнин не живе за принципом: «Або я, або кінець світу». Православні християни живуть за іншим принципом: «Живи так, наче цей день для тебе останній, а трудися так,  наче перед тобою ціла вічність».

Особливо хочу звернутися до тих, хто збирається продавати свій голос однієї з партій, або одному з кандидатів. Допускаючись цього злочину, ви наслідуєте Юду Іскаріотського, що продав Христа за 30 срібняків. Одумайтеся, не робить страшного гріху – зради та продажі своєї матері – нашої Святої України. Не будьте біблейським Ісавов, не продавайте своє первородство за сочевичну юшку. Про це особливо наголошує рішення останнього засідання Священного Синоду нашої Церкви.

Ідучи на виборчі дільниці та роблячи свій вибір, кожен із вас мусить пам’ятати, ми обираємо не тільки якусь політичну силу, або якусь людину. Ми обираємо долю нашої Батьківщини. Тому, дивіться не на обіцянки чи гарне обличчя людини, а дивіться на її справи. Дивіться на те, що зробила та робить людина в важкі часи. Наскільки вона старається у справі  оборони України від зовнішнього ворога, чи готова вона «покласти життя за другів своя».

Також закликаю всіх вас зберігати головне, що в нас є  – єдність. Нехай політичні вподобання не розділять батьків із дітьми, родину та друзів. Наша сила, наша перемога – у єдності народу, тому будемо діяти по слову Апостола: «якщо це можливо з вашого боку, будьте в мирі з усіма людьми» (Рим. 12, 18). Саме цим ми засвідчимо, що всі є дітьми єдиного Бога, одного народу і єдиної Батьківщини.

Будемо мужніми та гідно несімо свій хрест відповідальності за долю України.
Ваш молитвенник перед Господом,

+ Антоній,
Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський.
25 жовтня 2014 р.Б.