Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 11 листопада 2014 р.

Митрополит УПЦ (МП) благословив «главу» «ЛНР»

Митрополит Іоанникій (Кобзєв), який до 2012 року керував Луганською та Алчевською єпархією, колишній член Священного Синоду УПЦ (МП), а нині на спокої з призначенням настоятелем Николо-Преображенського собору Луганська, взяв участь у церемонії інавгурації глави самопроголошеної "Луганської народної республіки" Ігоря Плотницького, якому дав святительське благословення, повідомляє" Релігія в Україні "з посиланням на фоторепортаж Uainfo.org.

Разом із митрополитом Іоанникієм підтримати главу "ЛНР" прийшов інший настоятель з Николо-Преображенського собору протоієрей Богдан Федьків. 4 листопада в колонному залі Луганської обласної ради, захопленого бойовиками, обидва священнослужителі привітали Ігоря Плотницького, який прийняв присягу на Біблії та присягнувся на вірність "ЛНР".


«Я відчуваю радість за свій народ, який, нарешті, знайшов, я думаю, віру, залишилося тільки його не підвести. Ми будемо робити все, щоб все, про що ми говорили, ми зробили. Я говорю «ми», бо час одинаків минув. Тільки хороший, чесний, відданий, трудящий колектив може досягти успіхів », - сказав журналістам Плотницький після «інавгурації».Окрім духовенства Луганської та Алчевської єпархії УПЦ, в урочистостях взяли участь колишні активісти Партії регіонів, комуністи та представники місцевого проросійського ополчення.Нагадаємо, що до розвалу СРСР Ігор Плотницький являвся військовим (з 1982 по 1991 рр.), а в незалежній Україні працював спочатку комерсантом, а потім в Луганській обласній інспекції у справах захисту прав споживачів (остання посада - начальник відділу ринкового нагляду). В "Луганській народній республіці" Ігор Плотницький донедавна займав пости міністра оборони і голови Ради міністрів.

3 листопада, після минулих в ЛНР виборів, ЦВК самопроголошеної республіки оголосив, що Плотницький переміг на них з 63,17% голосів виборців. МЗС Росії заявив про повагу волевиявлення жителів Луганського регіону. Керівництво країн Євросоюзу, а також генеральний секретар ООН Пан Гі Мун вважають минулі вибори нелегітимними і такими, що порушують складені у вересні 2014 року Мінські угоди.


4 листопада в Донецьку відбулася інавгурація керівника іншої самопроголошеного утворення - "Донецької народної республіки" - Олександра Захарченко, який також присягнув на Біблії.

Напередодні виборів голова парламенту самопроголошеної "Новоросії" (що складається з «ДНР" і "ЛНР") Олег Царьов у інтерв'ю "Російській планеті" заявив, що «Новоросія повинна стати кращою частиною Росії!»