Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 11 листопада 2014 р.

День тезоіменитства високопреосвященнійшого архієпископа Нестора


9 листопада Свята Православна Церква згадує пам'ять преподобного Нестора Літописця, Печерського, в Ближніх печерах. Цей день є особливиим для вірних Тернопільської єпархії, оскільки сьогодні день свого небесного покровителя відзначає керуючий єпархією архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький.
      
З нагоди тезоіменитства, владика Нестор, традиційно, очолив святкову Божественну літургію у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Тернополя.             Його Високопреосвященству співслужили: секретарі єпархії прот. Олексій Головацький та прот. Мирон Гах, обласний благочинний прот. Борис Солтис, намісник Свято-Юріївського монастиря на хуторі Вірля ігумен Полікарп,  клірик храму прот. Роман Луговий, інспектор-методист Богословського відділення ФТФ ЧНУ імені Ю. Федьковича прот. Миколай Лагодич, благочинні та керівників відділів єпархії.
         
За Богослужінням молилась велика кількість вірних, котрі прийшли цього дня розділити духовну радість зі своїм архіпастирем.
          
Привітати владику, спільно помолитися та розділити радість свята також прибули предстаники влади та інтелігенції міста та області: Тернопільський міський голова Сергій Надал, заступник голови Тернопільської обласної ради Олег Боберський, директор департаменту внутрішньої політики, національностей, релігій, преси та інформації Ігор Кульчицький, народні депутати України Степан Барна та Тарас Юрик, ректор Тернопільського національного економічного університету Андрій Крисоватий, директор Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу Василь Мулярчук, заслужений артист України Ігор Сачко.           
      
Після Великого входу архієпископ Нестор звершив хіротонію, рукоположивши випускника КПБА диякона Володимира Галака на священика.
 
Під час запричасного, з благословення владики, із повчальним словом до присутніх звернувся благочинний Теребовлянського району прот. Василій Мариновський.        
        
По завершенні Божественної літургії соборне духовенство відслужило молебень до преподобного Нестора Літописця.
           
Також, цього дня, повнота Тернопільської єпархії відзначає 20-ту річницю з дня трагічної смерті митрополита Іоана (Боднарчука) – перший ієрарх, який підтримав ідею незалежності Української Православної Церкви. У день роковин всечесне духовенство відслужило заупокійну літію за спокій душі приснопам’ятного ієрарха.                 
 
Від імені духовенства Тернопільської єпархії із вітальним словом звернувся секретар єпархії прот. Олексій Головацький, котрий подякував владиці за щиру молитву, духовну опіку та архіпастирську підтримку кожного вірного Тернопільської єпархії. Також отець Олексій відзначив і ту невтомну працю, яку звершує владика на посту керуючого єпархії та утвердженні православ’я на Тернопільщині. Зокрема, отець-секретар відзначив, що під керівництвом владики Нестора Тернопільська єпархія не лише об’єдналася, а й примножується за рахунок парафій, котрі сьогодні бажаючи мати свою Помісну Українську Православну Церкву переходять зі Московського Патріархату.
          
Духовенство побажало Його Високопреосвященству Божественної благодаті, заступництва Пресвятої Богородиці та молитов преподобного Нестора Літописця у жертовному, богомудрому архієрейському служінні на Ниві Христовій. На знак спільної молитви духовенство єпархії подарувало архіпастирю просфору та букет білих трояд, як символ життя.
          
Наостанок, привітали владику із святом наймолодші прихожани храму, котрі заспівали архіпастирю «Многая літа!».
          
Завершилося Богослужіння уставним многоліттям архієпископу Нестору у виконанні духовенства Тернопільської єпархії.
           
Колектив прес-служби Тернопільської єпархії приєднується до всіх привітань та зичить Його Високопреосвященству всесильної допомоги Божої у подальшому служінні на Ниві Христовій на благо Святої Православної Церкви, тілесного здоров’я, душевних сил, радості духовної, щоб по молитвах Преподобного Нестора Літописця Господь укріпляв Вас, високопреосвященнійший владико, на нелегкому архіпастирському служінні.
    
Εις πολλα ετι, Δεσποτα!
   
Прес-служба Тернопільської єпархії