пʼятниця, 23 січня 2015 р.

Івано-Франківська єпархія УАПЦ відзначає 25-річчя з часу створення

У Кафедральному Соборі Покрови Пресвятої Богородиці відбулася Святкова Літургія з нагоди 25-річчя створення Івано-Франківської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, яку провів керуючий єпархією Митрополит Галицький Андрій (Абрамчук). На спільну молитву з цієї нагоди завітали представники влади та громадськості, численні віряни. Згадуючи зимові дні 1990 року, коли в храмі Різдва Христового м. Галича священики і миряни ухвалили рішення про вихід православних українців краю з-під юрисдикції Московської патріархії та почали відлік канонічного церковного життя єпархії УАПЦ, присутні на богослужінні адресували її священнослужителям найщиріші побажання. 

Одночасно з цим вітали особисто Митрополита Галицького Андрія, який вчора відсвяткував свій день народження. Зауважимо, що на рахунку Івано-Франківської єпархії, очолюваній Митрополитом Андрієм, чимало добрих справ: з 1990 року побудовано і освячено 101 храм, засновано Духовну Семінарію, яку закінчило 272 вихованці, із яких 234 - в священичому сані. 


За внесок у розбудову Української Православної Церкви керуючий єпархії Митрополит Андрій нагороджений правом носіння другої панагії,церковною нагородою – орденом Андрія Первозванного I-го ступеня. Владика має державні відзнаки: орден «За заслуги» III ступеня, орден князя Ярослава Мудрого V ступеня.