Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 26 січня 2015 р.

Єпископ Афанасій з УАПЦ зустрівся з канадським парламентарієм

18 січня 2015 року в Харкові преосвященний Афанасій, єпископ Харківський і Полтавський, зустрівся із членом парламенту Канади Пітером Голдрінгом на його прохання. Супроводив Владику Афанасія секретар єпархіального управління ігумен Антоній (Бондарець).

На початку зустрічі канадський парламентарій висловив вдячність єпископу Афанасію за надану можливість зустрічі. Під час майже трьохгодинної бесіди Владика Афанасій, відповідаючи на запитання пана Голдрінга, розповів про нелегку історію Української Автокефальної Православної Церкви в її трьох відродженнях, нинішнє її становище як третьої за величиною православної Церкви в Україні, а також про міжцерковні та міжконфесійні відносини, особливо на Полтавщині й Харківщині, на території яких розташована Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ, власне бачення об’єднання українського православ’я в Єдину Помісну Церкву, що найбільше цікавило канадського гостя.

Крім того, обговорювалося питання нинішньої ситуації в Україні та її вплив на політичне, культурне та релігійне життя.

Після завершення бесіди владика Афанасій подарував Пітеру Голдрінгу на пам’ять про зустріч свою повість про голодомор «Чи я в лузі не калина», а також картину полтавського художника, на якій намальований символ України – кетяг червоної калини.