Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 31 січня 2015 р.

В трьох могилах в Старосіллі поховали їх...

Позаминулого року в селі Старосілля Городищенського району Черкащини було встановлено хрести на могилах невідомих юнаків, учасників трагічних подій під Крутами. 29 січня цього року на місці поховання вшанувати пам'ять про учасників бою під Крутами зібралась найбільша в історії Старосілля спільнота: це і місцеві мешканці, і гості з Черкас - ініціатори ГО "Воля ХХІ", представники "Дзвону Черкащини", Об'єднання теротиріальних громад, члени Всеукраїнського об'єднання ветеранів. 

Розпочато захід було представниками трьох конфесій української церкви - УПЦ Київського патріархату на чолі з митрополитом Черкаським і Чигиринським Іоаном, УАПЦ (о. Назарій Кучерявий) та УГКЦ - о. Петро Кічула. Було відслужено панахиду (літію) за загиблими в борні за Україну Героями. На закінчення служби отцями було сказане слово про подвиг Героїв, було відзначено зв'язок у часі й поколіннях - адже боротьбу ще не закінчено. 

Наступним кроком заходу були виступи представників громади: від ГО "Воля ХХІ" слово мав Назар Обідзінський, який нагадав, яким чином постав такий (нехай і не яскраво-визначний) комплекс пам'яті про Героїв-Крутян у Старосіллі - хто приклав своїх зусиль до його появи. Зазначив, що ці хлопці стали предтечею сьогоднішніх "кіборгів". Також подарував місцевій школі фільм про події січня-лютого 1918 р. і побажав в найближчий час провести в школі урок, присвячений Героям Крут. 

Далі слово мав сільський голова с. Старосілля Василь Микитенко, який відзначив важливість того, що у селі зберігається історична пам'ять. На жаль, не змогли бути присутніми голова "Дзвону Черкащини", народний депутат минулого скликання Леонід Даценко, який надав немалу допомогу у створенні оновленого місця поховання, та голова Об'єднання територіальних громад, депутат обласної ради Наталка Старікова. Зокрема, Наталія Володимирівна передала звернення до учасників заходу: "Ми не повинні забувати своїх героїв, які не побоялися вступити в нерівний бій з ворогом. Історія повторюється, і сьогодні Героями Крут стають українські бійці, які теж змагаються в нерівному бою з ворогом. Я вірю в те, що наша країна вистоїть і ми переможемо, принаймні щоб не бути в боргу перед тими, хто вже поклав свої голови, захищаючи Україну".

 У перших рядах йшла 85-річна упівка Віра Борушевська.
Учасники пройшли ходою від площі Б.Хмельницького  і закічили її на Театральному майдані.

Світлини: Олександр Костирко.