Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 2 січня 2015 р.

У Рівному розповіли про осіб у підрясниках і з арматурою

30 грудня, у Рівному відбулась прес-конференція ієрархів місцевої єпархії Української православної церкви Київського патріархату, на якій йшлося про протистояння з представниками московської патріархії у селах Бадівка та Птича Дубенського району. Позицію священнослужителів УПЦ КП вислухала репортерка ZIK-Стрім Ірина Мороз.

Як зазначив архієпископ Рівненський та Острозький Іларіон, у селах Бадівка та Птича Дубенського району віряни більшістю голосів перейшли під юрисдикцію Української православної церкви Київського патріархату. Але громади не можуть відправляти богослужіння у своїх храмах через перешкоджання невідомих ченців та прихильників УПЦ МП, які, ймовірно, прибувають із інших областей.

За словами владики Іларіона, 26 и 27 грудня невідомі особи, які називали себе духовенством та вірянами Московського патріархату, перекрили трасу Київ — Чоп поблизу вказаних сіл та не дозволяли проїхати похоронним процесіям, які супроводжували воїнів, загиблих в АТО. Ці люди у підрясниках ченців Почаївської Лаври були озброєні битами і арматурою та не розуміли української мови, кажуть у Рівненській єпархії.

Протоієрей Ігор Загребельний, який був з вірянами Київського патріархату під час протистояння у селі Птича, на прес-конференції засвідчив, що саме священик УПЦ МП роздавав сокири та арматуру.

«Такої жорстокості і цинізму за 18 років свого богослужіння я ще не зустрічав: пастир, який понад сорок років служив у цьому селі, роздавав арматури та сокири, щоб його прихильники йшли на наших парафіян штурмом», - зазначив протоієрей Ігор Загребельний.

Саме виявлена жорстокість і цинізм окремих священиків Московського патріархату, за словами ієрархів Рівненської єпархії УПЦ КП, стають причиною того, що громади вірян переходять до Київського патріархату. 

«Не випадково вони заблокували трасу "Київ-Чоп", коли нею проїжджав "вантаж 200" із українськими солдатами. Відомо ж, що священики Московського патріархату відмовляються відспівувати наших бійців, загиблих у зоні АТО. І це одна з тих причин, чому люди відвертаються від УПЦ МП», - заявив Архієпископ Рівненський та Острозький УПЦ КП Іларіон.

Аби уникнути протистоянь у майбутньому та дійти згоди про утворення в Україні єдиної православної церкви, представники Рівненської єпархії УПЦ КП закликали духовенство Московського патріархату до діалогу.