вівторок, 10 лютого 2015 р.

Луцький архієрей радить, як провести Великий піст

10 лютого митрополит Луцький і Волинський Михаїл дав інтерв’ю обласному державному телебаченню, як правильно треба поститись. Церква передбачила три підготовчих тижні до Великого посту, тож зараз час налаштовуватись на його проведення. Передусім, наголошує архієрей, обмеженням у їжі піст не вичерпується, це тільки його складник. Поститися це значить обмежувати себе і в діях, що можуть призвести до гріха (у кожного вони можуть бути свої). Слід також більше молитись у цей період. 

Високопреосвященний загострює увагу, що піст повинен бути таємним, не на показ. Важлива скаладова Великого посту – частіше читання духовної літератури, зокрема Святого Письма. Є давній побожний звичай читати в цей час удома Псалтир. А в деяких монастирях та Волинській православній богословській академії цю частину Біблії читають Великим постом цілодобово. 

Це читання Невсипущого Псалтиря перемежовують молитвами за здоров’я та за упокій наших рідних і близьких. Тож у духовній школі чекають записок із іменами, нагадує митрополит. Великий піст цього року починається 23 лютого, в понеділок. Великдень – 12 квітня.