неділя, 1 лютого 2015 р.

Як українофоб може бути Героєм України?

На позачерговій конференції обласної організації Спілки журналістів України делегати запропонували позбавити єпископа Лонгіна (Михайла Жара) почесного звання Героя України, пише Молодий буковинець.

Журналісти закидають йому антиукраїнську позицію. Зокрема, днями в одній із буковинських газет вийшла частина проповіді настоятеля Свято-Вознесенського Банченського монастиря, в якій він закликає  Голосування з цього питання було практично одностайним. Із понад 50 делегатів лише кілька не підримали цю ініціативу.

Михайло Жар - архієрей Української православної церкви (Московського патріархату) з титулом «єпископ Банченський», вікарій Чернівецької єпархії. З 2008 року — намісник Вознесенського Банченського чоловічого монастиря.

Відомий громадський діяч і церковний будівничий, засновник і керівник великого дитячого притулку, який діє при монастирі в Молниці. Має державне звання Герой України. Неодноразово прізвище Михайла жара опинялося у центрі скандалів. Зокрема він відомий як друг президента-втікача Януковича.