неділя, 8 березня 2015 р.

Патріарх Філарет висловив співчуття з приводу смерті архієпископа Григоріса Буніатяна

7 березня 2015 р. на 69 році життя у м. Харкові раптово помер архієпископ Григоріс Буніатян, глава Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви. З цього приводу Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет висловив співчуття духовенству та вірним єпархії:

Духовенству та вірним
Української єпархії
Вірменської Апостольської Церкви

Від імені Української Православної Церкви Київського Патріархату та від мене особисто прийміть співчуття з приводу раптової смерті архієпископа Григоріса Буніатяна – вашого духовного наставника та глави єпархії.

Владика Григоріс достойно виконував довірене йому служіння, багато зробив для зміцнення дружніх відносин між українським та вірменським народами, між нашою Церквою та Українською єпархією ВАЦ, плідно працював у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій. Його раптове упокоєння болем відгукнулося у серцях всіх, хто знав його як мудру і щиру людину, гідного архіпастиря для вірних Вірменської Церкви.

Підносимо свої молитви за упокоєння його душі та просимо Всемилостивого Бога прийняти його в Свої Небесні оселі.

Вічна пам’ять і вічний спокій новопреставленому архієпископу Григорісу!

Філарет,
Патріарх Київський і всієї Руси-України

8 березня 2015 р.

* * *
Архієпископ Григоріс Буніатян народився 26 серпня 1946 р., висвячений 1969 р., став парохом вірменської громади у Ростові (Росія). Упродовж 1971-73 та 1975-79 рр. був парохом для вірменів у Ліоні та Парижі (Франція), одночасно продовжуючи освіту. У 1975 р. іменований архімандритом; у 1979-80 рр. був ректором семінарії.

26 жовтня 1983 р. висвячений на єпископа. Від 1981 до 1990 р. очолював вірменську єпархію в Аргентині, а від 1990 до 1997 р. — у Шіраку (Вірменія). У 2000 р. був відповідальним за єпархію в Армавірі (Росія), а в 2001 р. Католікос Гарегін ІІ призначив його главою Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви з осідком у Львові.

Прес-центр Київської Патріархії